Шлєпаков Микола Степанович

Завідувач кафедри, професор.

Закінчив Київський інститут народної освіти та філософії (1926), та відділ Інституту Червоної Професури у Москві (1930). В університеті працював з 1945 по 1968 рік. З 1938 року - професор. У 1947-49 роках - декан філософського факультету, засновник і перший завідувач кафедри історії філософії (1945-68). Брав участь у відновленні філософського та історичного факультетів

Головні напрями наукових досліджень: залишаючись в межах ортодоксальних положень марксистської філософії в її радянській інтерпретації, читав ряд лекційних курсів, присвячених проблемам російської філософської думки та західноєвропейської філософії, а також соціології.

Нагороди: За науково-педагогічну та суспільну діяльність нагороджений орденом "Трудового Красного знамени" (1944), "За доблестный труд в ВОВ 1941-1948", за педагогічну та громадянсько-політичну роботу - орденом Леніна. За суспільно-політичну роботу в роки Великої Вітчизняної війни нагороджений грамотами президії Верховних рад УРСР та Казахської РСР.

- Про форми переходу різних країн до соціалізму - К., 1957;

- Книга В.І. Леніна "Матеріалізм і емпіріокритицизм" - могутня зброя в боротьбі проти сучасної буржуазної філософії і ревізіонізму - К., 1959.

Архіви: відділ діловодства та архіву КНУТШ. 1968. - ПВС - спр. №61.