Кафедра історії філософії Кафедра історії філософії Кафедра історії філософії Кафедра історії філософії

 на головну

Шлєпаков Микола Степанович

 

Завідувач кафедри, професор.

Закінчив Київський інститут народної освіти та філософії (1926), та відділ Інституту Червоної Професури у Москві (1930). В університеті працював з 1945 по 1968 рік. З 1938 року - професор. У 1947-49 роках - декан філософського факультету, засновник і перший завідувач кафедри історії філософії (1945-68). Брав участь у відновленні філософського та історичного факультетів

Головні напрями наукових досліджень: залишаючись в межах ортодоксальних положень марксистської філософії в її радянській інтерпретації, читав ряд лекційних курсів, присвячених проблемам російської філософської думки та західноєвропейської філософії, а також соціології.

Нагороди: За науково-педагогічну та суспільну діяльність нагороджений орденом "Трудового Красного знамени" (1944), "За доблестный труд в ВОВ 1941-1948", за педагогічну та громадянсько-політичну роботу - орденом Леніна. За суспільно-політичну роботу в роки Великої Вітчизняної війни нагороджений грамотами президії Верховних рад УРСР та Казахської РСР.

Основні праці:

- Про форми переходу різних країн до соціалізму - К., 1957;

- Книга В.І. Леніна "Матеріалізм і емпіріокритицизм" - могутня зброя в боротьбі проти сучасної буржуазної філософії і ревізіонізму - К., 1959.

Архіви: відділ діловодства та архіву КНУТШ. 1968. - ПВС - спр. №61. 

 

 

 

 на головну

Створено: Смуга & Dmitry Tovmash